Blog

Magické dátumy

9.3.2020

Tak ako každý rok aj tento rok budeme mať pár MAGICKÝCH dátumov. Z pohľadu Feng Shui a časových vplyvov budeme mať opäť tento rok 2020 päť magických a silných dní. Prvý bude už dnes 9.3.o 14.h, nasledovať budú v apríli dva dni 12.4.o 8.h a 27.4.o 16.h, potom 4.7.o 8.h a posledný bude 9.8.o 6.h. Tieto špeciálne dni s veľkou podporou je vhodné využiť na aktiváciu a spustenie dôležitých projektov, vecí na ktorých nám v živote záleží a prajeme si nech sa nám splnia. Opäť ako vždy je dôležitý zámer a následne si spravte menší rituál presne v danej minúte. Rituál spočíva v aktivácii zámeru, buď zapálením sviečky, zapnutím fontánky s vodou, napísané želanie pribiť menším klinčekom na stenu, zapálením vonnej tyčinky ... Prajem Vám krásny a úspešný rok 2020 a podporu vo všetkom čo robíte.

Čínsky rok v znamení kovového potkana.

23.1.2020

Tento rok sa nám žltá hviezda 5 usídlila na východe, kde bude dôležité hlavne pokiaľ tam máte vstup, spálňu alebo často používanú miestnosť umiestniť kov na ochranu. Lietajúca hviezda 5 je obávanou hviezdou, ktorá zo sebou prináša problémy pokiaľ sa vybudí. Preto odporúčam so zámerom dať na východ kovový predmet a tak eliminovať možné účinky. Takisto na východe neodporúčam robiť žiadny hluk, takže žiadne rekonštrukcie v tejto časti. Pri aktivácii majte v mysli len pozitívny zámer ako je napríklad, že žiadate o ochranu a podobne.

Viac podpory v živote

29.08.2017 

Chcete cítiť a mať viac podpory v živote, aby sa Vám viac darilo v práci, vo vzťahoch a mali viac financií ? Každý človek má svoj osobný energetický vzorec gua číslo (Ming Gua), ktoré je dané pohlavím a dátumom narodenia podľa čínskeho solárneho kalendára. Je to vzájomné pôsobenie týchto činiteľov s magnetickým poľom zeme. Každý človek má 4 priaznivé a 4 nepriaznivé smery. Jednotlivé sektory majú určitú kvalitu, ktorá nás dlhodobejším pobytom v priestore ovplyvňuje. Priaznivé smery nás podporujú v práci, vo vzťahoch, prajú nám vo financiách a v zdraví. Je dobré pokiaľ poznáme svoje podporujúce svetové smery, aby sme mali väčšiu podporu v živote. Veľmi rada Vám na základe Vášho dátumu narodenia poskytnem Vaše priaznivé a nepriaznivé smery.

Hlavný cieľ Feng-shui

29.08.2017 

Hlavným cieľom vo Feng Shui je docieliť v priestore vyrovnanie energií yin a yang. Yin sú všetko predmety, ktoré sú vysoké, tmavé, nehybné, sú to aj steny a vonku zase vysoké kríky a stromy. Yang je všetko čo je svetlé, pohyblivé, sú to aj okná, dvere a otvorené priestranstvo. V dome, v byte a aj vonku na pozemku je dôležité vyrovnanie týchto energií. Nikde by nemal prevládať ani jeden aspekt. Pokiaľ bude prevládať yinová energia, budete cítiť stagnáciu a energia nebude dostatočne prúdiť a keď bude zase prevládať yangová energia, tak zase budete pociťovať nepokoj a nekľud. Preto je dôležité hľadať vo všetkom a všade rovnováhu.

Juhovýchod - bohatstvo a múdrosť

29.08.2017 

Juhovýchod - ovplyvňuje bohatstvo a múdrosť. Zároveň vplýva na ženy od 18r. do 35r. Hlavným prvkom je drevo, zelená farba a jadeitovo zelená, vhodnými doplnkami sú drevené predmety a živé rastliny. Podporným prvkom je voda, oslabujúcim prvkom je oheň a deštrukčným kov. Takže do tohoto sektoru nie sú vhodné kovové predmety. V zdraví ovplyvňuje stehná, zadok a spôsobuje choroby vetra. Pri sha qi - črevné choroby a poruchy qi. Podpornými doplnkami tu sú kamene :-)

Farby podľa živlov-východ

28.08.2017 

Farby podľa živlov. Zelená farba je element dreva a patrí východnému a juhovýchodnému svetovému smeru. Preto ju volíme ako dominantnú farbu práve v týchto častiach nášho domu. Vo Feng shui je podstatné práve sledovanie svetových smerov a podľa toho zariaďujeme interiér. Dôležité je nevytvárať napätie medzi jednotlivými elementami. Východ ovplyvňuje zdravie a rodinu, vplýva na mužov od 18 - 35 rokov, jeho hlavným prvkom je drevo, podporným prvkom tu je voda, oslabujúcim prvok je oheň a deštrukciu vytvára kov. V zdraví ovplyvňuje žlčník, pečeň a nohy. Vhodnými doplnkami sú tu zelená, hnedá farba a živé rastliny. Ostatné svetové smery budem uverejňovať postupne. Prajem Vám krásny a pohodový víkend :-)

Obrazy a symboly

27.08.2017

 

Obrazy a symboly vo feng shui. V tradičnom feng shui, ktoré som vyštudovala, sa nepoužívajú žiadne symboly a obrazy sú výrazom toho čo sa Vám páči. Jediné, čo sa v tomto prípade berie do úvahy sú dominantné farby obrazu a poprípade materiál rámu. Obrazy vplývajú len na našu psychiku a podvedomie. Takže pri výbere obrazov a doplnkov sa doporučujem riadiť Vaším pocitom a Vaším vkusom :-)

Andrea Kitková, 1.mája 11, 911 01 Trenčín
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!